Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Blockchain Smart Cities

Jak inteligentne miasta wdrażają technologię Blockchain? Na spotkaniu Blockchain Alliance miałem przyjemność opowiedzieć o tym jak ekosystem aplikacji zdecentralizowanych może wykorzystać smart city do rozwoju nowej generacji aplikacji dla mieszkańców miast.

Inspirujące spotkanie w superbezpiecznej serwerowni Beyond.pl w Poznaniu z współtwórcami i koordynatorami środowiska pasjonatów Blockchain jest milowym krokiem w zapewnieniu gładkiego osadzenia ekosystemu technologii Blockchain w modelu polskiego smart city.

Nagranie z prelekcji Smart Cities Polska: 

 

Doświadczenia wyciągnięte z zeszłorocznych wyborów samorządowych w kraju pozwoliły mi bardziej kompleksowo pomyśleć o włączeniu sektora innowacji w rozwój kraju. Widzę wyraźnie, że jest już miejsce na nowy ekosystemowy projekt neOS, który będzie stwarzał przestrzeń dla innnowatorów i umożliwiał im rozprzestrzenianie ich autorskich technologii i pomysłów do wielu miast. 

Dzięki współpracy z międzynarodowymi ośrodkami rozwoju technologii m.in. w Waszyngtonie, Dubaju i Pekinie oraz sieci kontaktów bezpośrednich ze społecznościami Smart City i Blockchain możemy umożliwić polskim innowatorom dostęp do najprężniejszych środowisk i zasobów kapitałowych na świecie.

Logo City2

neOS polega na zainspirowaniu i skoordynowaniu działań integracyjnych ośrodków naukowych, badawczych, kadr uniwersyteckich, parków technologicznych, biznesu oraz edukacji w stworzeniu i wdrożeniu na terenie Polski nowego systemu operacyjnego dla miast i wsi, którego integralną częścią jest m.in.: infrastruktura informatyczna, nowe urządzenia dostępowe, nowe środki rozliczeniowe, a także nowe środki i sposoby komunikacji.

Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.
shares