Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Future City

Fabularna gra miejska Future City pozwoliła uczniom wrocławskich szkół zdobyć pierwsze praktyczne doświadczenia zawodowe. Udoskonalili oni swoje umiejętności i zmierzyli się z wyzwaniami przedstawianymi w formie fabularnej opowieści. Akcja osadzona była w mieście przyszłości. Młodzi zmieniali świat i rzucili wyzwanie Antykreatorowi!

Przechodząc do coraz wyższych poziomów zbliżali się do przywrócenia w mieście kreatywności oraz pomogli lokalnym organizacjom i firmom. Za wykonane zadania otrzymywali odznaki i certyfikaty potwierdzające rozwój oraz wirtualną walutę wymienialną na nagrody.

Do zdobywania punktów i oznaczeń uczniowie korzystali z innowacyjnej karty miejskiej FutuCard sprężonej z aplikacją BadgeWallet i platformą testowa.

Innowacja Społeczna „Doradcy Przyszłości” została nominowana przez Kapitułę Innowacji, jako rozwiązanie rekomendowane spośród 32 innowacji testowanych w projekcie do upowszechniania i wdrożeń na terenie Polski.

„Metody nauczania jak i doradztwa, a także organizacji muszą ulec zmianie, jeśli chcemy by młodzi ludzie byli dobrze przygotowani do wejścia na współczesny rynek pracy. Przyszłością są m.in. smart cities, które zostaną połączone ze sobą na świecie niosąc możliwości, ale też niespotykaną konkurencje.
Dziś tylko profilowana indywidualnie edukacja i poradnictwo zawodowe może zapewnić życiowy sukces.”

Mateusz Jarosiewicz – kierownik projektu i specjalista ds. smart city

W rolę mentorów Future City wcielili się nominowani do listy „30 Kreatywnych Wrocławian”

Zespoły projektowe składały się z programistów, designerów i „szefów”

„Inwestujemy od dawna w zaawansowane technologicznie projekty, które będą wykorzystywały także sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do tego, by zdiagnozowane kompetencje móc bardzo adekwatnie dopasować do potrzeb rynku i kierować naszych klientów na właściwe miejsce. Nasza platforma diagnostyczno- analityczna on-line rozwija się nieustannie od 7 lat i zyskuje wciąż nowe funkcjonalości.  Ważne jest, żeby być na bieżąco z tymi pracami i tym, jak mogą one wspomagać nas i naszych klientów. ”

dr. Henryk Jarosiewicz – ekspert ds. analizy kompetencjii zawodowych Kapitału Kariery

Warsztaty z pierwszej rozmowy rekrutacyjnej przeprowadził zespół „The Hidden Heroes”.

„Analiza trendów wykonana przez Instytut for the Future przedstawia rolę sztucznej inteligencji w rozwoju edukacji i rynku pracę. Nasze polsko-szwajcarskie rozwiązania bazujące m.in. na testach obrazkowych pozwalają na najłębsze i najdokładniejsze rozpoznawania preferencji i potrzeb życiowych i zawodowych w stosunku do innych metod. ” Anita Siemińska – doradca całożyciowej kariery metodą narracyjną i obrazkową.

Diagnoza kompetencji poprzez gry staje się coraz bardziej powszechna wśród specjalistów kariery w Polsce. Przy realizacji projektu współpracowaliśmy ze spółką Kapitał Kariery dostarczającą od 30 lat pionierskich rozwiązań dla ryneku pracy.

Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.
Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.