Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Inteligentne miasta V4

Przedstawiciele Czech, Węgier, Słowacji i Polski (Grupa Wyszehradzka, V4) podpisali umowę o współpracy przy wprowadzaniu koncepcji Smart Cities, poinformowało w czwartek polskie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Powołany zostanie międzynarodowy zespół w celu wymiany praktycznych doświadczeń w budowaniu inteligentnych miast.

„Polska jest w trakcie realizacji projektów pilotażowych, na przykład w Rzeszowie (Polska południowo-wschodnia) i mamy nadzieję, że pozwolą one na stworzenie zestawu najlepszych praktyk pomagających osiągnąć cele, dzięki którym nasze miasta będą się rozwijać lepiej ”- powiedziała wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas posiedzenia Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie.

Przedstawiciele Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier i Polski wymieniali się dotychczas doświadczeniami, w tym w tworzeniu grup ekspertów i pomysłów na przyszłe działania. Spotkanie zostało podsumowane podpisaniem oświadczenia, w którym sygnatariusze zobowiązali się do regularnej współpracy w dziedzinie inteligentnych miast. Powołany zostanie międzynarodowy zespół, który będzie wymieniał spostrzeżenia i praktyczne rozwiązania w tej dziedzinie.

Koncepcja Smart Cities odnosi się do polityki miejskiej obejmującej wiele obszarów. Obejmuje wprowadzenie nowych technologii w przestrzeni publicznej i transporcie miejskim, a także rozwiązań umożliwiających zarządzanie gminą i udział mieszkańców w ich rozwoju, czego przykładem jest budżet obywatelski.

Prezentacja Mateusz Jarosiewicz (tu)

W Polsce działania są sukcesywnie wprowadzane w ramach koncepcji Smart Cities. Warszawa i Wrocław (południowo-zachodnia Polska) znajdują się już na liście 100 najbardziej inteligentnych miast na świecie. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przeprowadziło konkurs zatytułowany „Inteligentne miasta ludzi. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców ”, których zwycięzcy otrzymają dofinansowanie na wprowadzenie inteligentnych projektów.

https://smartcitiesklub.sk/v4-slovensko-na-ceste-k-smart-cities-fotogaleria/

https://smartcitiesklub.sk/v4-slovensko-na-ceste-k-smart-cities-prezentacie-na-stiahnutie/
Wszystkie prezentacje
Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.
shares