Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Miasta szczeslive

#CZŁOWIEK Najpierw człowiek. Inteligentne miasto przyszłości może i powinno być miejscem, gdzie ludzie prowadzą szczęśliwe życie, a człowiek i jego potrzeby stanowią pierwszą i najważniejszą miarę projektowanych rozwiązań.

W trakcie pierwszej sesji pod hasłem #człowiek wystąpili m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Gdańskiej, Urzędu m.st. Warszawy. Opowiedzieli o tym, że w centrum wszystkich działań i idei smart powinien stać człowiek i jego potrzeby, o nowych rozwiązaniach służących mieszkańcom i transformacji cyfrowej. W panelu dyskusyjnym wziął udział m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Ostatnia sesja tego dnia – #przestrzeń – została poświęcona m.in. zielonej infrastrukturze, trendom na rynku nieruchomości, wpływającym na architekturę naszych miast. O białostockich doświadczeniach opowie zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk, odpowiedzialny za planowanie przestrzenne w białostockim magistracie.

– Dzisiejsze spotkanie stało się platformą wymiany dobrych praktyk, doświadczeń, inteligentnych rozwiązań wspierających rozwój polskich miast – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że możemy się tu dzielić swoimi opiniami i pomysłami, a także sukcesami i obawami. Pamiętając jednocześnie, że szczęśliwe miasto tworzą szczęśliwi ludzie.

Więcej: http://www.bialystokonline.pl/platforma-wymiany-dobrych-praktyk-w-bialymstoku-trwa-smart-city-summit,artykul,114530,1,1.html

Pierwszy dzień (zapis całości): https://www.facebook.com/InfoTech.Klaster.Technologiczny/videos/1357546487746979/
Drugi dzień (na żywo): https://www.facebook.com/events/1081320148724402/permalink/1147813762075040/

Za tydzień kończymy przygotowanie nowego numeru magazynu City:One. Każda edycja trafia do kilku tysięcy decydentów i firm aktywnych w obszarze smart city na terenie EU w szczególności V4 (Czechy, Słowacja, Węgry). Tym razem dzięki współpracy z siecią Flixbus, będzie można też nas poczytać w autobusach na dłuższych europejskich trasach. To ostania okazja na zaproponowanie nam sylwetki miasta lub przedstawienie case study lub państwa firmy.
Zapraszam po szczegóły: mateusz.jarosiewicz@smartcitiespolska.org

Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.
Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.
shares