Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Nadchodzący tydzień w smart city

Nadchodząca zima może być gorąca! To czas nie tylko walki z mrozem, ale też pauza na refleksję o dalszym rozwoju naszych polskich miast.

W świecie smart city będziemy mieli pod dostatkiem inspirujących wydarzeń, nowości i możliwości biznesowych w Polsce i  za granicą. Trwa m.in. do jutra w Kielcach II Kongres Polityki Miejskiej
Otrzymaliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionej organizacji z Norwegii do udziału przedstawicieli sektora smart city w spotkaniu mającym na celu nawiązanie nowych znajomości i współpracy pod kątem projektów. W tym wydarzeniu uczestniczyć będą też przedstawiciele Funduszy Norweskich.
Nasi partnerzy to sieć ponad 230 organizacji działających w inteligentnych miastach. Mamy nadzieję, zbliżyć się także do podobnej liczby członków naszej polskiej organizacji.
Za 4 dni rozpoczną się targi regionalne Smart City Expo World Congress w Barcelonie (19-20 listopada), w których wezmą także udział polskie firmy.

Natomiast już 31.03 – 1.04.2020 odbędą się targi w Polsce. Smart City Expo Poland – to największa i najszybciej rozwijająca się impreza tego rodzaju.

To jednak nie wszystko.

W najbliższy czwartek, 21 listopada o 11:00 w Ministerstwie Cyfryzacji odbędzie się spotkanie członków i obserwatorów Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy. Dotyczyć będzie przeglądu propozycji działań i projektów mających na celu rozwój Inteligentnych Miast w Polsce. Aby zapisać się na spotkanie należy napisać do sekretariatu ministerstwa. Lista członków zamyka się już 15 listopada.


Ostatnie tygodnie to też ważne dla branży współpracę. Stowarzyszanie Mobilne Miasta ogłosiło porozumienie 12 dostawców współdzielonego na rzecz rozwoju tej formy mobilności. W jego skład weszli:  Aon, blinkee.city, CityBee Polska, Easyshare, #EleTaxi, FREE NOW, hive, Hop.City, Keratronik, Voi Technology, Vooom, #Vozilla. Gratulujemy! Razem możemy faktycznie osiągnąć więcej.
Warto też zauważyć miasto Wrocław: nawiązało ono strategiczną współpracę z firmą Nokia, dotyczącą partnerstwa we wdrażaniu nowych technologii. Towarzyszą też temu spotkania z sektorem startup-ów, co szczególnie jest bliskie naszej organizacji jako wspierającej podejście oddolne do tematyki smart city.
Podczas V-Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC w Katowicach miałem okazję prowadzić panel z udziałem przedstawicieli m.in. miasta Wrocławia i Nokii i w kuluarach porozmawiać o alternatywnych kierunkach rozwojowych dla naszych technologii miejskich.

Moje wystąpienie z 30.10.2019 można zobaczyć:

Kilka dni wcześniej w Krakowie 25-25.10.2019 podczas panelu na Green Smart City Forum mierzyliśmy się z nową koncepcją promowaną przez UE dot. ograniczenia ekspansji korporacji technologicznych z sektora smart na rzecz budowy własnych platform:

Można zapoznać się z tą tezą dzięki prezentacji naszego znajomego Jorge Saraiva, który rozwija europejską sieć „policy labów”. Tłumaczy ich cel w nagraniu:

Warto też zwrócić uwagę na nadchodzące w marcu 2020 warsztaty organizowane przez NCBiR dotyczące wzrostu znaczenia udziału europejskich firm w tworzeniu technologii ICT dla miast:
https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-miedzynarodowe/iii-edycja-funduszy-norweskich-i-eog/idealab/

Jak widać interesujący okres przed nami! Warto więc łączyć siły, by się nawzajem inspirować, uzupełniać i współpracować. Udział w klubie Smart Cities Polska umożliwia m.in. dostęp do informacji z pierwszej ręki, decydentów zarówno w Polsce jak i UE, źródeł finansowania i wiedzy na temat branży. Wspólnymi siłami możemy sprawić, by polskie miasta odżyły. Do wszystkich członków i sympatyków podchodzimy indywidualnie. Aby dopytać o wspomniane wydarzenia i zapisy proszę pisać:
mateusz.jarosiewicz@smartcitiespolska.org

Nasza grupa na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/groups/13607451/
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu,
Mateusz Jarosiewicz

Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.
Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.
shares