Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube
Prawo w biznesie nowych technologii

Nowe cyfrowe szlaki

Smart Cities Polska stawia na Nowy Jedwabny Szlak i Bliski Wschód. Mateusz Jarosiewicz odbył w tym tygodniu spotkania na najwyższym szczeblu dyplomacji informatycznej i politycznej z Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuanemi i jego małżonką, dyrektorem Dubaj Internet City oraz liderem smart city w Czechach. Uzgodnienia dają umożliwić sprawnego wdrożenia nowego systemu “neOS”.

Wraz z kampanią i najbliższymi wyborami samorządowymi pojawią się liczne inteligentne programy wprowadzające do masowego użycia m.in. technologię Blockchain sprzęgniętą z bankami miejskimi oraz zbiorem rowiązań, aplikacji i usług smart city.

Do największych sukcesów w tym miesiącu można zaliczyć utworzoną koalicję V4 Rocket z liderami i koordynatorami rozwoju inteligentnych miast w Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. Do grona zainteresowanych dostawców technologii dołączyła m.in. NVidia i Hero Engine.

Dzięki porozumieniu z Czechami i koordynatorem tamtejszych smart cities, Davidem Barta, City:One czyli największy europejski magazyn o smart city będzie wydawany także w Polsce, a targi URBIS będą promować nasze rozwiązania na rynku CEE.

Współpraca ze Smart Dubai i Dubai Internet City wkroczyła na nowy etap. Premier ZEA i władca Dubaju H.E. Szejk Maktoum zadeklarował chęć inwestycji w dzielnicę w Warszawie, na co odpowiedział kandydat na prezydenta stolicy Polski, Patryk Jaki, oferując współpracę przy realizacji największego projektu smart city nad Wisłą “Dzielnica Przyszłość”.

https://www.youtube.com/watch?v=Qi8tuLzjvfM

Projekt ten został wsparty think-do-tank Smart Cities Polska.

Eksperci z Chin i pozostałych partnerskich ośrodków zostali zaproszeni do współpracy z polskimi ośrodkami kreowania koncepcji, rozwiązań oraz testów smart city.

Nowe programy pozwolą na takie zastosowania jak:

  • wizualizacja miasta 3D z uwzględnieniem na żywo ruchu osób, pojazdów oraz zestawieniem wszystkich danych architektonicznych, przyrodniczych i pogodowych.
  • możliwość zarabiania przez obywateli (Blockchain) na dostarczanych danych.
  • kompleksowe wykorzystanie wszystkich posiadanych przez miasto otwartych danych do wizualizacji, kompleksowej analizy rozwoju, oszczędności i zarabiania.
  • rozwój inteligentnego rynku pracy czy przez platformy sharing economy, ale także rozwiązania pozwalające na realizację w chmurze pracy złożonych i szybkich zleceń.

Współpraca ze Smart Dubaj, a także innymi państwami Zatoki Perskiej to punkt wyjścia do rozpowszechnienia polskich pomysłów i technologii i kultury na rynkach całej Azji, gdzie istnieje olbrzymie zapotrzebowanie i zaciekawienie możliwościami inwestycji w polskich miastach i regionach, a także rosnące zainteresowanie polską nauką, kulturą i żywnością.

Pobierz Dekalog w PDF
Dołącz do newslettera koordynatorów Smart Cities Polska
Szanujemy Twoją prywatnośc / We respect your privacy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsletter Smart Cities Polska
Bądź krok w krok z rozwojem branży smart city w Polsce i pobierz kodeks 10-najważniejszych wartości w budowie udanych przedsięwzięć smart city!
Szanujemy Twoją prywatność.
shares